Duben 2011

HC WERK - historie webu

9. dubna 2011 v 13:14 | Jiří Jícha - Jirik
Hokejové stránky HC WERK byly poprvé zveřejněny 14.6. 1998 v euforii po výhře českého národního týmu na olympijských hrách v Naganu. Webhosting byl na dnes již neexistujícím webu Geocities,(www.geocities.com/Colosseum/bench/3397) odkud se po roce stránky přestěhovaly na dnes již rovněž neexistující webhosting - doménu sport.cz (www.hcwerk.sport.cz) .Tam stránky setrvaly další sezónu a následujících 10 let do 30.4. 2009 byly oficiálními stránkami HC Oceláři Třinec na doméně www.hcwerk.cz , využívaje webhostingu fy Globe, dnes Active24.
Průkopnické byly stránky dodnes nepřekonanými on-line přenosy z utkání, kdy autoři během utkání vkládali do on-lajnu fotografie z utkání a např. vstřelený gól uměli zobrazit do minuty po jeho vstřelení. Od počátku web provázela digitální fotografie, což v jeho začátcích nebylo zrovna obvyklé.
Doména hcwerk.cz je dnes nefunkční, klub se rozhodl pro jiného provozovatele vlastních stránek. Název HC WERK(r) je chráněnou ochrannnou známkou,která je řádně zaregistrovaná u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze.
Názory zveřejněné na tomto blogu nevyjadřují stanovisko HC Oceláři Třinec, stránka není touto organizací podporována, ani tuto organizaci nepodporuje.
Za vznikem tohoto blogu stojí nostalgie po stránkách HC WERK, kterým jsem věnoval 11 let svého života.
J.Jirik
P.S. Moje fotogalerie najdete na www.hcwerk.rajce.idnes.cz. Občas zde najdete i můj názor na dění v třineckém hokeji. Máte-li nějaký nápad, napište mi.