Březen 2016

Hymna HC Železárny Třinec.

28. března 2016 v 17:41
Hymna HC Železárny Třinec v podání Jarka Nohavicy. Sborový zpěv - tehdejší kádr HC Železárny Třinec. Na textu spolupracoval Petr Šiška. Podle jeho pozdějšího vyjádření ve studiu vzniklo snad 50 variant (slok) hymny. Dnes mají Oceláři hymnu novou. Ta stará dojela na to, že v ní byl zmiňován Alois Hadamczik, který byl třineckým hokejovým symbolem na konci minulého století. Naučil Železárny hrát hokej, zasloužil se o postup do extraligy, jedno stříbro a bronz. Hymna přesně vyjadřuje, jakou měl roli v třineckém hokeji.

Pak jej vyhodili. Jeho naděje na návrat jsou dnes, přes dlouholetá nostalgická volání řady třineckých fanoušků, na bodu mrazu.

Tahle hymna stejně jako Hadamczikova stopa v třineckém hokeji tvoří symboly, které nejdou zlikvidovat.A pokud se proklikáte na text hymny, vězte že na serveru www.geocities.com stránky HC WERK spatřily poprvé světlo světa 15.6.1998. Dva roky fungovaly jako fan web a dalších 11 let na doméně www.hcwerk.cz jako oficiálně web třineckého hokeje. Poté si Oceláři našli nový webhosting a web zanikl.